Wiosenne rozdanie sadzonek drzew i krzewów

Kolejne wiosenne rozdanie drzew w ramach współfinansowanego ze środków Fundacji Santander Bank Polska projektu „Adoptuj Drzewo – Na ratunek tarnogórskiej przyrodzie” już za kilka dni. Na młodych tarnogórzan (dzieci, młodzież i młodzi dorośli do 20 roku życia) czekają kolejne niesamowite sadzonki – i to zupełnie za darmo! Ponadto, każde posadzone w ramach projektu drzewo otrzyma etykietę z informacją o osobie, która je posadziła. Uczestnicy otrzymają certyfikat potwierdzający posadzenie drzewa. Wiosenne nasadzenia również umieścimy w interaktywnej mapie drzew posadzonych przez mieszkańców Tarnowskich Gór. Tym razem mamy dla Was:

• Klon palmowy „Sangokaku” (Acer palmatum). To jedna z najpiękniejszych i najbardziej pożądanych roślin na świecie. Niektórzy uważają, że warto mieć ogród tylko po to, by posadzić w nim klon palmowy.
  • Magnolia pośrednia „Alba Superba” (Magnolia soulangeana). Bardzo rzadko spotykana odmiana ogrodowa Magnolii. Drzewo o pokroju zwartym i kolumnowym osiągające do 6 metrów wysokości z kwiatami białymi z delikatnym różowym nalotem.
  • Magnolia purpurowa „Nigra” (Magnolia liliflora). To odmiana Magnolii o najciemniejszych kwiatach spośród wszystkich odmian – na zewnątrz ciemnopurpurowe, wewnątrz prawie białe. Jest to odmiana niska, osiągająca do 3 metrów wysokości.
  • Magnolia brooklińska „Yellow River” (Magnolia denudata). To niezwykła odmiana wyróżniająca się pięknymi, dużymi, żółtymi kwiatami o wyglądzie przypominającym tulipany. Jest to odmiana wysoka osiągająca nawet 8 metrów wysokości.

Przypominamy, że udział w projekcie mogą wziąć osoby, które zamieszkują teren powiatu tarnogórskiego i mają nie więcej niż 20 lat. By wziąć w nim udział należy skontaktować się z nami telefonicznie (od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 20:00) pod numerem 530 255 224 lub mailowo pisząc wiadomość na adres kontakt@stowarzyszenieobywatelskie.pl