Powiatowy budżet partycypacyjny

W tegorocznej edycji Budżetu Partycypacyjnego Powiatu Tarnogórskiego złożyliśmy jako Tarnogórskie Stowarzyszenie Obywatelskie swój własny wniosek. Wsparliśmy także jeden z bardzo ciekawych i wartych realizacji projektów (o nim powiemy w odpowiednim czasie).

Naszemu Stowarzyszeniu zależy na rozwoju i rewitalizacji Parku Piny w Tarnowskich Górach. Ten opuszczony i zaniedbany przez lata Park mógłby być wizytówką naszego miasta… Niestety od lat niewiele dzieje się w tej sprawie. W związku z tym faktem do Budżetu Partycypacyjnego zgłosiliśmy projekt pod nazwą „Strefa aktywnej rekreacji w Parku Piny”. Nasz projekt zakłada utworzenie na terenie w/w parku plenerowej siłowni wraz z urządzeniami do ćwiczeń z których będą mogły skorzystać również osoby niepełnosprawne. W myśl idei #naturalniewtg projekt miałby być realizowany z poszanowaniem parkowej roślinności (nie chcemy by podczas jego realizacji wycięte zostały drzewa). Jako konkretne miejsce jego realizacji wskazujemy działki należące do powiatu tarnogórskiego (lub będące przez niego zarządzane) w tym działkę znajdującą się przy tymczasowym wejściu do parku – przy skrzyżowaniu z obwodnicą od strony Osada Jana Jesteśmy także przekonani, że inwestycja mogłaby być z powodzeniem prowadzona na działkach gminnych – wszak władzę zarówno w powiecie jak i w mieście dzierżą ludzie wywodzący się z tego samego politycznego środowiska.

Nasz wniosek jest obecnie na etapie sprawdzania. Docierają do nas jednak pewne sygnały ze Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach, że wniosek nie zostanie dopuszczony do głosowania. Mamy nadzieję, że tak się nie stanie – chociaż spodziewaliśmy się tego. Od początku przyświecała nam jednak idea zwrócenia uwagi mieszkańców i włodarzy na sprawę Parku Piny. Ten park mógłby być piękny i mógłby należycie służyć mieszkańcom naszego miasta i całego powiatu tarnogórskiego. Wierzymy, że kiedyś mieszkańcy Tarnowskich Gór odzyskają swój park i z przyjemnością podejmujemy działania, które mogą do tego doprowadzić.