Darmowe maseczki dla seniorów

Rękodzielne Tarnogórzanki to marka, której nie trzeba już chyba nikomu przedstawiać. Niesamowite dziewczyny, w ramach akcji szycia maseczek dla szpitali, przychodni, i innych podmiotów niosących pomoc w czasach pandemii koronawirusa przygotowały już ponad 5000 bawełnianych maseczek! To prawdziwy #efekttg.

W dniu dzisiejszym rząd narzucił obowiązek korzystania z maseczek w przestrzeni publicznej. Od 16 kwietnia maseczki będą musieli nosić wszyscy, którzy zamierzają wyjść z domu. W odpowiedzi na ten fakt, wspólnie z Rękodzielnymi Tarnogórzankami, przy wsparciu lokalnych przedsiębiorców, uruchomiliśmy pilotażowy program dostarczania bezpłatnych maseczek do mieszkańców Tarnowskich Gór. Na początku zaczęliśmy od Osady Jana, ale nie wykluczamy, że w miarę zapotrzebowania zasięg akcji będzie rozszerzony.

Pierwsza partia maseczek przeznaczona jest dla seniorów (osoby powyżej 65 roku życia), mieszkających na terenie Osady Jana. Maseczki dostarczane są bezkontaktowo przez wolontariuszy Tarnogórskiego Stowarzyszenia Obywatelskiego Maseczka pakowana jest do koperty i umieszczana w skrzynce na listy. Zamówienia bezpłatnych maseczek dokonać można pod numerem telefonu 782-308-963.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *