Ponad 1500 maseczek trafiło do seniorów

Ponad 1500 bezpłatnych, bawełnianych maseczek wielokrotnego użytku dotarło już do seniorów z Tarnowskich Gór za sprawą wspólnego przedsięwzięcia grupy Rękodzielne Tarnogórzanki i stowarzyszenia Tarnogórskie Stowarzyszenie Obywatelskie. Przez ostatnie dni nasi wolontariusze dystrybuowali maseczki w Starych Tarnowicach, Rybnej, Reptach Śląskich, Bobrownikach Śląskich, Lasowicach, Śródmieściu-Centrum, Strzybnicy, Opatowicach oraz na Osadzie Jana. Zdarzyło nam się także dostarczyć maseczki do seniorów z Radzionkowa, Zbrosławic oraz Wieszowej.

Dziękujemy kolejnym osobom, które wsparły nas w dystrybucji maseczek w swoich dzielnicach. Dziękujemy za wsparcie Joannie Bogusławownej, która wraz z partnerem dostarczała wczoraj maseczki na terenie Śródmieścia-Centrum.

W najbliższych dniach będziemy kontynuować dostawy maseczek w obrębie Tarnowskich Gór. Jeżeli są jeszcze osoby powyżej 65 roku życia, które potrzebują maseczki – proszę dzwonic: 782308963 – postaramy się pomóc.

Na koniec świetna informacja. Rękodzielne Tarnogórzanki uszyły już ponad 10 000 maseczek. Większość z nich trafiła bezpłatnie do śląskich szpitali (w tym tarnogórskich), DPS-ów, przychodni, oraz do firm i instytucji. W tej puli znajduje się także 1500 maseczek, które w ramach współpracy przekazaliśmy seniorom. Brawo dziewczyny!