Sąsiedzka wymiana roślin już dziś o 13:00

Już dziś o 13:00 startuje kolejna, ostatnia w tym roku Sąsiedzka wymiana roślin w Wiśniowym Sadzie. O 13:00 widzimy się w bajecznym ogrodzie Restauracji Wisniowy Sad w Tarnowskich Górach. Nauczeni doświadczeniem poprzedniej edycji mamy dla Państwa wskazówkę. Zachęcamy by byli Państwo z nami przez cały czas trwania wydarzenia począwszy od godziny 13:00 a skończywszy na godzinie 16:00. Osoby z roślinami przychodzą o różnych godzinach i niestety liczy się tutaj zasada „kto pierwszy ten lepszy”. Jeśli więc zależy Wam na pozyskaniu „najlepszych okazów” – miejcie to na uwadze. Prosimy Państwa także o przestrzeganie ogólnopolskich zaleceń epidemicznych. Pamiętajmy więc o maseczkach (szczególnie wewnątrz restauracji) oraz o zalecanym dystansie społecznym.

Dodatkowym powodem by być z nami już o 13:00 jest wystawa rękodzieła artystycznego przygotowana wspólnie z Rękodzielne Tarnogórzanki. Dziewczyny przygotowały dla Państwa wiele interesujących przedmiotów, które będzie można nie tylko podziwiać ale również nabyć.

Na koniec mamy do Państwa ogromną prośbę. Jeśli ktoś posiada plastikowe nakrętki po napojach i może je przekazać na charytatywny cel – gorąco do tego zachęcamy. Tarnogórskie Stowarzyszenie Obywatelskie od dawna zbiera nakrętki, które później przekazuje na rzecz potrzebujących. Nakrętki dostarczane są do punktów w których poddawane są recyclingowi. Uzyskane w ten sposób pieniądze zasilają fundusze na rzecz leczenia ciężko chorych osób. Obecnie wszystkie nakrętki przekazujemy na rzecz Milena Zoremba i jej walka z Artrogrypozą. Jeśli macie Państwo nakrętki i chcielibyście wspomóc ten cel – możecie dostarczyć je na nasze wydarzenie. Wszystkie przekażemy bezpośrednio mamie Milenki.