Pomoc Milenie Zorembie chorej na Artrogrypozę

Cieszymy się, że możemy pomagać! Jeszcze bardziej cieszymy się, że możemy zachęcić do pomagania także Państwa! W miniony piątek odwiedziliśmy Panią Klaudię Zorembę, tarnogórzankę, mamę małej Milenki. Pani Klaudia sama wielokrotnie angażowała się w różne akcje społeczne, wraz z grupą Rękodzielne Tarnogórzanki szyła między innymi maseczki. Córka Pani Klaudii urodziła się jako wcześniak i od samego narodzenia przeszła szereg zabiegów. Dziewczynka choruje także na Artrogrypozę, czyli chorobę przykurczy stawów. Rodzina wraz ze znajomymi robi wszystko aby zapewnić Milence jak najnormalniejsze i jak najszczęśliwsze dzieciństwo. Wszystkie starania zmierzają do polepszenia jej stanu samodzielności i jakości życia poprzez intensywną rehabilitację. Rehabilitacja dziewczynki jest niestety bardzo kosztowna i nie może być realizowana bez pomocy ludzi dobrej woli.

Członkowie naszego stowarzyszenia nieustannie zbierają plastikowe nakrętki po napojach. Zbiórka nakrętek to realna, bez kosztowa pomoc zarówno konkretnej osobie jak i całemu środowisku naturalnemu zgodnie z ideą #naturalniewtg. Wspieraliśmy już w ten sposób cierpiącą na SMA Hanię Łączkowską – teraz pora aby pomóc MIlenie.

W piątek dostarczyliśmy Pani Klaudii paczkę uzbieranych przez nas nakrętek. Nakrętki te zostaną przekazane następnie do punktu skupu i poddane recyklingowi. Punkt skupu wypłaci pieniądze, które zasilą fundusz potrzebny na pomoc dziecku.

Państwo również mogą pomóc! Jeśli posiadacie plastikowe nakrętki, które możecie przekazać Pani Klaudii, wystarczy skontaktować się z nią bezpośrednio i dostarczyć je pod wskazany adres. Oprócz samej zbiórki nakrętek pomagać można w różnoraki sposób:

1. Można przekazać 1% podatku na rzecz Regionalna Fundacja Pomocy Niewidomym. W tym celu na zeznaniu podatkowym należy podać numer KRS 000 001 8926 i jako cel szczegółowy wpisać „Milena Zoremba”,
2. Można wpłacić darowiznę na rzecz Mileny bezpośrednio na konto Regionalnej Fundacji Pomocy Niewidomym. Dane do przelewu: Regionalna Fundacja Pomocy Niewidomym, ul. św. Piotra 9, 41-500 Chorzów. Numer konta: 28 1050 1243 1000 0022 6024 6216. Jako tytuł transakcji wpisujemy: „Milena Zoremba”.

Gorąco zachęcamy do obserwowania strony Milena Zoremba i jej walka z Artrogrypozą gdzie znajdziecie Państwo najświeższe informacje na temat pomocy Milenie.