Zbiórka na tarnogórskie szpitale

„Sytuacja w Naszym szpitalu jest dramatyczna wszystkie środki ochrony są na wagę złota bo są to rzeczy jednorazowe a w ciągu dnia ich zużycie jest ogromne” – tymi słowami, kilka dni temu dr Beata Poprawa poruszyła serca Tarnogórzan. Od tego czasu wielu mieszkańców naszego powiatu, przedsiębiorców i organizacji pozarządowych wzięło sprawy w swoje ręce i zaczęło organizować pomoc dla Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego S.A.. Jedną z organizacji, która ruszyła do pomocy jest Fundacja Pomagamy Sercem, Angeliki Wiecław, która wraz z Radnym powiatu tarnogórskiego, Michałem Sporoniem zorganizowała zbiórkę pieniędzy.

Fundacja, zbiórkę dla „trójki” prowadzi w internecie, a z pozyskanych w ten sposób funduszy zamierza zakupić deficytowe materiały dla szpitala. Przewidziano między innymi zakup jednorazowych czepków, ręczników w rolce, antybakteryjnej emulsji do higienicznego mycia rąk, płynów dezynfekujących i rękawiczek.

Angelika Wiecław i Michał Sporoń odpowiedzieli także między innymi na apel o pomoc dla Szpitala Świętego Kamila. Środki ze zbiórki zostaną więc rozdysponowane pomiędzy 3 tarnogórskie szpitale: WSPSA, św. Kamila, oraz NZOZ Zakład Pulmonologii.

Chylimy czoła przed wszystkimi, którzy walczą o życie i zdrowie mieszkańców naszego powiatu, oraz przed tymi, którzy działania te wspierają. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w zbiórce Fundacji Pomagamy Sercem. Pieniądze wpłacać można za pośrednictwem strony internetowej: www.pomagamysercem.pl/campaigns/wsp3