Dziesięć komputerów dla dziesiątki

Dziesięć komputerów dla Dziesiątki

Od 25 marca szkoły i przedszkola mają obowiązek prowadzenia zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Szacuje się, że nawet 50% uczniów może nie mieć możliwości wzięcia udziału w zajęciach realizowanych w ramach edukacji zdalnej (lub możliwości te ma znacznie utrudnione). Trudna jest zwłaszcza sytuacja dzieci posiadających rodzeństwo, jeśli w domu jest tylko jeden komputer. Zdarza się, że nie jest on dostępny z uwagi na wymóg pracy zdalnej rodziców. W odpowiedzi na ten problem “podjęliśmy rękawicę” i postanowiliśmy wspomóc uczniów szkoły podstawowej.

Dziesięć kompletnych zestawów komputerowych do nauki zdalnej przekazaliśmy dziś na ręce Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 10 w Tarnowskich Górach – Pana Zbigniewa Sauera. Władze szkoły przekażą otrzymane komputery najbardziej potrzebującym uczniom, którym posłużą do spełnienia obowiązku szkolnego w ramach zdalnej edukacji.

Przekazane komputery to sprzęt, który otrzymaliśmy od Górnośląskiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Krzysztofa Bergiera – wiceprezesa Tarnogórskiego Stowarzyszenia Obywatelskiego. Zestawy komputerowe wyposażone są między innymi w 4 GB pamięci RAM, oraz system operacyjny Windows 10 wraz z pakietem biurowym. Przed przekazaniem sprzętu, zmodernizowaliśmy go między innymi poprzez zamontowanie kart sieciowych WIFI dzięki, którym komputery będą mogły łączyć się z internetem bezprzewodowo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *