Komputery do nauki zdalnej

Już wkrótce do najbardziej potrzebujących uczniów z powiatu tarnogórskiego trafi 10 zestawów komputerowych przekazanych nam przez Górnośląską Wyższą Szkołę Przedsiębiorczości w Chorzowie i Krzysztofa Bergiera – wiceprezesa stowarzyszenia TSO. Komputery, które służyły niegdyś do zadań biurowych, posłużą teraz uczniom do nauki zdalnej. Otrzymane komputery wyposażono między innymi w 4GB pamięci RAM, 17 calowy monitor oraz system operacyjny Microsoft Windows 10. Konfiguracja ta powinna wystarczyć do większości zadań takich jak np. przeglądanie stron internetowych, czy obsługa pakietu biurowego.

Tarnogórskie Stowarzyszenie Obywatelskie przekaże komputery uczniom których rodziny nie stać na ich zakup, a są one niezbędne do nauki w ramach e-learningu. O pomoc w ustaleniu najbardziej potrzebujących osób zwrócimy się do pomiotów, które posiadać mogą wiedzę w tym temacie. Mamy nadzieję, że wspólnie uda nam się dotrzeć do uczniów, którzy najbardziej potrzebują pomocy.