Odpowiedź z gminy Tarnowskie Góry

Coraz rzadziej docierają do nas sygnały o zaśmiecaniu łąk i ulic powiatu tarnogórskiego rękawicami foliowymi. Znacznie częściej obserwujemy także dodatkowe kosze na śmieci w obrębie sklepów (zabezpieczone przed “wywiewaniem” z nich wrzuconych wcześniej zużytych rękawic). Zauważamy ponadto wzrost świadomości samych tarnogórzan, którzy przykładają dużo większą wagę do kwestii odpowiedniej utylizacji zużytych rękawic. W końcu – mamy coraz mniej sygnałów od Państwa w tej sprawie. Oznacza to, że problem wydaje się obecnie znacznie mniej uciążliwy.

Przypominamy, że wymóg korzystania z jednorazowych rękawic foliowych został wprowadzony przez rząd w ramach przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Po wprowadzeniu tego obowiązku, na łąkach i ulicach powiatu tarnogórskiego pojawiły się porozrzucane rękawice z folii HDPE. Wielokrotnie zwracaliście Państwo uwagę na ten problem, prosząc nas o interwencję. Na Państwa prośbę wystosowaliśmy pisma w tej sprawie do władz powiatu tarnogórskiego i wszystkich gmin wchodzących w jego skład. Dotychczas otrzymaliśmy odpowiedzi z gminy Ożarowice, Zbrosławice, Miasteczko Śląskie, Krupski Młyn oraz ze Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach. 13 maja odpowiedzi na pismo udzielił także Pan Burmistrz Piotr Skrabaczewski.

Pan Burmistrz potraktował sprawę bardzo poważnie (za co serdecznie dziękujemy) i udzielił bardzo szczegółowej odpowiedzi w przedmiotowej sprawie. Z odpowiedzi Pana Burmistrza możemy dowiedzieć się np., że na terenie gminy ustawionych jest 705 koszy na śmieci, i 75 koszy na psie odchody. W minionym roku natomiast koszy ulicznych ustawiono aż 44.

Pełną odpowiedź p. Burmistrza Skrabaczewskiego publikujemy poniżej:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *