Rozdaliśmy ponad 1000 maseczek

Ponad 1000 bezpłatnych maseczek rozdaliśmy już w ramach „Pogotowia maseczkowego” – wspólnej akcji grupy Rękodzielne Tarnogórzanki i Tarnogórskie Stowarzyszenie Obywatelskie. W ramach kooperacji, Rękodzielne Tarnogórzanki szyją maseczki dla seniorów, a nasi wolontariusze dostarczają je „na żądanie”, wprost do skrzynki na listy. Dostarczane przez nas maseczki są wielokrotnego użytku, i wykonane zostały z tkaniny bawełnianej o różnych wzorach i kolorach, którą dziewczyny otrzymały od darczyńców.

Dotychczas o dostarczenie maseczek poprosili nas między innymi seniorzy z Osady Jana, Rybnej, Strzybnicy, Bobrownik, Śródmieścia-Centrum, Starych Tarnowic, Lasowic oraz Sowic. Maseczki zostały do nich dostarczone, lub zostaną dostarczone w ciągu najbliższych dni. Oprócz seniorów z Tarnowskich Gór, maseczki zdarzyło nam się dostarczyć także do Radzionkowa i Nakła Śląskiego.

Dziennie odbieramy setki telefonów z prośbą o maseczki. Dzwonią do nas głownie mieszkańcy Tarnowskich Gór i powiatu tarnogórskiego. Zdarzają się też telefony z Bytomia, Katowic i Siemianowic Śląskich… Zdarzyło się, że zadzwonił do nas również ktoś z… Bielska-Białej (nie mamy pojęcia skąd dowiedział się o naszej akcji). W miarę możliwości staramy się pomagać, w planach na najbliższe dni mamy zaplanowane dalsze dostawy na terenie Tarnowskich Gór.

Dziękujemy za wszystkie ciepłe słowa kierowane pod adresem naszym i cudownych dziewczyn z grupy Rękodzielne Tarnogórzanki. Dziękujemy także wszystkim członkom TSO i wolontariuszom, którzy włączyli się w dystrybucję maseczek w swoich dzielnicach.