Sadzimy słoneczniki na Osadzie Jana

Zastanawialiście się kiedyś dlaczego na ul. Słoneczników nie rośnie ani jeden słonecznik? A może zastanawialiście się dlaczego na alei kwiatów nie rosną kwiaty? My tak – dlatego postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce!

W kalendarzu przedziwnych świąt znaleźć można przypadający na 1 maja „Międzynarodowy Dzień Partyzanckiego Sadzenia Słoneczników”. Dzień ten, zapoczątkował Richard Reynolds, który słusznie zauważył, że słoneczniki dodają kolorytu nawet najbardziej ponurym miejscom. W tym roku niestety ze względu na pandemię koronawirusa nie mogliśmy podjąć działań w terenie w dniu 1 maja – posialiśmy za to w warunkach domowych sporo nasion i w spokoju oczekiwaliśmy aż wyrosną z nich dorodne słoneczniki.

Od kilku dni w godzinach nocnych, cierpiący na bezsenność mieszkańcy Osada Jana mogli zauważyć członków Tarnogórskie Stowarzyszenie Obywatelskie wyposażonych w łopatę i sadzonki słoneczników. Pod osłoną nocy wyhodowane przez nas słoneczniki posadzone zostały w różnych miejscach w obrębie ul. Słoneczników i al. Kwiatów. To kolejne działania, które realizujemy w ramach naszej proekologicznej akcji #naturalniewtg.

Gorąco zachęcamy do poszukiwania posadzonych przez nas słoneczników i wrzucania ich zdjęć w komentarzach pod tym postem.