Zbiórka nakrętek Nakrętko-mani dla Hani

Czasami małe kroki prowadzą nas do osiągnięcia wielkich celów. Od pewnego czasu członkowie Tarnogórskie Stowarzyszenie Obywatelskie zbierali plastikowe nakrętki po napojach z zamiarem przekazania ich na jakąś prospołeczną akcję. Działanie takie przecież wpisują się doskonale w statutową działalność naszego stowarzyszenie i promowaną przez nas w ramach akcji #naturalniewtg ideę „Zero Waste”. Gdy można połączyć ekologię z pomaganiem drugiemu człowiekowi – wówczas tym chętniej włączamy się do działania!

W dniu dzisiejszym przekazaliśmy paczkę z nakrętkami na ręce Pani Agnieszki Kopczyk – koordynatorki akcji „Nakrętko-mani dla Hani” w naszym mieście. Odbywająca się w dniach 20.05 – 26.07 akcja ma na celu uzbieranie pieniędzy na poprawę zdrowia trzynastomiesięcznej Haneczki Łączkowskiej, która cierpi na rdzeniowy zanik mięśni SMA typ 1. Każde działania, które pomogą udzierać potrzebną kwotę są niezwykle ważne – potrzeba wszak aż 10 000 000 zł!

Gorąco zachęcamy do podjęcia wyzwania i włączenia się w pomoc. Można to zrobić na rożne sposoby np. zbierając plastikowe nakrętki i dostarczając je do Sklepu Zoologicznego Leśny Zakątek przy ul. Zagórskiej 84. Oprócz zbiórki nakrętek odbywa się także zbiórka pieniędzy na portalu Siepomaga.pl. Jeżeli chcą Państwo wpłacić datki zachęcamy gorąco: https://www.siepomaga.pl/haneczka

Gratulujemy szczególnie Magdalenie Krempie – członkini TSO, która uzbierała największą ilość nakrętek!